Kamila Zrníková: Bukova je vhodná pro mladé rodiny s dětmi, ale i starší páry, které chtějí mít dostatek prostoru

V jihlavské lokalitě Horní Kosov vzniklo moderní bydlení v podobě rodinných domů a prostorné střešní byty, které mají výhled do okolí a orientaci na 3 světové strany. O dostatek světla tak není nouze. Co vše nabídnou svým obyvatelům byty v rezidenci Bukova nám prozradila bytová designérka a architektka Kamila Zrníková.

Výhledy do krajiny

Největším  benefitem bytů v rezidenci Bukova jsou střešní terasy, které zajišťují bezkonkurenční prosvětlení. „Byty jsou vzdušné, snadno provětratelné a zároveň poskytují a zároveň poskytují velkorysý výhled do okolní přírody,” dodává Zrniková. „Benefitem je také to, že se jedná poslední byty na podlaží, tudíž majitelé nejsou rušeni okolními sousedy,” vysvětluje výhody bydlení Zrniková. Je tedy zřejmé, že právě výhled do otevřené krajiny,  který dává obyvatelům pocit svobody a volnosti, je hlavní přidanou hodnotou právě kouladovaných střešních bytů rezidence Bukova.

Nadčasový minimalismus

Hlavní inspirací pro interiér bytů se stal skandinávský design - čistý, nadčasový a funkční. V tomto případě pracuje se světlem, harmonickým řešením a přírodními materiály: „V našem návrhu jsme použili světlé dřevo a bílou barvu, která interiér opticky zvětšuje a dřevo celému bytu dodává teplý pocit domova,” říká designérka. V prostorách koupelny je použitá krémová dlažba inspirovaná přírodním kamenem a terrazzem s doplňky v moderním černém akcentu. V celé jednotce jsou použity vestavěné skříně, které nabízí dostatek úložného prostoru a podporují minimalistický vzhled bytu.

Vizualizace, které jako inspiraci pro uchopení prostoru Kamila vytvořila

Pohodlné bydlení

„Architektura a řešení celého prostoru je pojato jako soubor několika bytových domů a zástavby s rodinnými domy, tudíž je území řešeno velmi komplexně,” podtrhuje Zrniková. V rámci domu je také zahrnuto parkování a majitelé tak můžou přejít suchou nohou od auta až k sobě domů. „Celkově bych vyzdvihla klidnou a komplexní lokalitu. Právě kolaudované střešní byty jsou podle mého názoru vhodné pro mladé rodiny s dětmi, ale i například starší páry, kteří chtějí mít dostatek prostoru,”uzavírá architektka.

Kamila Zrníkova vystudovala architekturu na fakultě stavební VUT v Brně s praxí ze stáže v Norském Oslu i v českých architektonických studiích.  Od roku 2020 je součástí studia Identity Design, které se věnuje návrhům interiérů pro developery i soukromé klienty. Spolupracují také s dalšími architekty a sama Kamila aktivně tvoří i architekturu budov. Zaměřuje se především na přírodní materiály a udržitelnou architekturu budoucnosti.

Zajímá vás více? 

Stačí nám na sebe nechat kontakt a my vám v e-mailu pošleme veškeré podrobnosti a aktuality.